straipsnio turini ilsiutruojanti nuotrauka

4 patarimai kaip išlaikyti sveiką augintinį rudens sezonu.

Saugokitės erkių.

Nors oras ima vėsti erkės vis dar aktyvios. Šylant klimatui erkės Lietuvoje gali būti sutinkamos ir visus metus. Erkės perneša babeziją, anaplazmozę, laimo ligą taigi naudodami nuo erkių apsaugančias, tabletes, lašus ar antkaklį išlaikysite savo augintinį sveiką.

Būkite budrūs dėl žiurknuodžių.

Vėstant orams graužikai ima ieškoti šiltesnių vietų žmonių namuose ir sandėliukuos- taigi padidėja žiurknuodžių jaukų naudojimas. Neatsargiai padėtą žiurknuodžių jauką gali rasti jūsų augintinis. Žiurkė suėdusi žiurknuodžių, taip pat gali apnuodyti katę ar šunį, jei yra suėdama. Šių problemų galima išvengti naudodami humaniškus spastus be nuodų, taip pat pasidomėję kaimynu naudojamais nuodais bei stebėdami savo augintinį pasivaikščiojimo ar žaidimo kieme metu.

Grybavimo sezonas atidarytas!

Pasivaikščiojimų miške metu šunis gali sudominti musmirės ir kiti nuodingi grybai. Taigi pasivaikščiojimo metu miške laikykite augintinius arčiau savęs ir būkite budresni. Nuodingi grybai sukelia sunkius vidaus organų pažeidimus, taigi pastebėjus, kad šuo suėdė įtariamai nuodingą grybą kuo greičiau kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Padidėja aušinimo skysčio (antifryzo) naudojimas.

Aušinimo skystis - etilenglikolis labai nuodingas tiek šunims, tiek katėms. Etileno glikolis turi saldų kvapą ir skonį, kuris pritraukia augintinius. Jei keičiant aušinimo skystį, jis išsiipila, visada nuplaukite, taip pat labiau prižiūrėkite šunis besisukančius prie žiemai ruošiamų mašinų ar garaže. Jei augintinis visgi palaižė aušinimo skysčio - kuo greičiau kreipkitės į veterinarą.

Šaltinis: BSAVA guide to common canine and feline toxicities.

Kontaktai
+370 63633343
baltijosveterinarija@gmail.com
Darbo laikas
I - V 10 - 20 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Adresas
Senasis Ukmergės k. 39A
Užubaliai, Vilniaus r.
Visos teisės saugomos 2023
Baltijos veterinarijos klinika