straipsnio turini ilsiutruojanti nuotrauka

Šuo sukramtė ar prarijo elektroninę cigaretę.

Elektronine cigarete šuo gali susidomėti ne tik namuose, bet ir radęs neatsakingai išmestą pasivaikščiojimo metu. Ar reikėtų sunerimti pastebėjus, kad augintis pakramtė ar prarijo e. cigaretę? Taip! Elektroninės cigaretės yra pavojingos dėl nikotino ir baterijos.

Nikotinas

Nikotinas yra labai toksiškas šunims. Įprastoje 2ml talpos vienkartinėje elektroninėje cigaretėje yra apie 40mg nikotino, tuo tarpu mirtina nikotino dozė šunims yra 10 miligramų nikotino vienam kilogramui svorio. Nikotino apsinuodijimas pasireiškia per 15-90 minučių.

Nikotino apsinuodijimo simptomai:

  • Vėmimas

  • Seilėtekis

  • Svirduliavimas

  • Drebėjimas

  • Greitas, negilus lekavimas

  • Traukuliai

  • Koma

Baterijos pavojus

Dauguma vienkartinių elektroninių cigarečių turi ličio jonų baterijas. Prakandus tokią bateriją galimi cheminiai nudegimai burnoje, stemplėje ir skrandyje. Ličio jonų sagos tipo baterijos yra pačios pavojingiausios. Jei tokia baterija liečia audinius, kylanti elektrinė srovė per 10-30 minučių gali sukelti audinių nekrozę.

Ką daryti, jei mano šuo prarijo elektroninę cigaretę?

Jei įtariate, kad jūsų šuo prarijo elektroninę cigaretę, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Deja, priešnuodžio nikotinui nėra, bet laiku skirtas palaikomasis gydymas gali išgelbėti gyvybę. Baltijos klinikoje atliksime kraujo tyrimus įvertinti augintio būklę bei skirsime palaikomajį gydymą.

Šaltiniai: BSAVA guide to common canine and feline toxicities.

Kontaktai
+370 63633343
baltijosveterinarija@gmail.com
Darbo laikas
I - V 10 - 20 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Adresas
Senasis Ukmergės k. 39A
Užubaliai, Vilniaus r.
Visos teisės saugomos 2023
Baltijos veterinarijos klinika