straipsnio turini ilsiutruojanti nuotrauka

Kodėl katė šlapinasi ne savo dėžutėje?

Kačių instinktas šlapintis ir tuštintis biriame smėlyje yra labai stiprus ir net maži kačiukai patys išmoksta naudotis dėžute nieko nemokomi. Katės taip pat yra įpročio gyvūnai, turėdami patinkančia dėžutę gamtinius reikalus atlieka būtent ten. Deja, kartais katė ima gamtinius reikalus atlikti ne vietoje. 

Štai 6 pagrindinės priežastys, kodėl katė gali šlapintis ne vietoje:

 • Skausmas. Jei katė turi šlapimo sistemos ar sąnarių problemų ir šlapinimosi metu skauda- gali išsivystyti dėžutės asociacija su skausmu. Jei katė turi šlapimo takų problemų kiti lydintys požymiai: miaukimas šlapinantis, dažnas ėjimas į kraiko dėžutę, šlapinimasis po kelis lašelius ar gerokai mažesniu kiekių nei anksčiau, kraujas šlapime. 
 • Nešvari dėžutė. Katės nemėgsta naudotis nešvariomis dėžutėmis. Rekomenduojama dėžutę išvalyti iš karto pastebėjus, kad katė ja pasinaudojo. Taip pat plaunant dėžutę nenaudokite parfumuotų valiklių, stipraus baliklio ir kitų chemikalų, verčiau rinktis švelnų muilą, o kvapą pašalinti specialiais kvapo naikinimui skirtais purškalais.

 • Dėžutė yra judrioje, nesaugioje vietoje. Jei dėžutė yra vietoje, kur dažnai vaikšto žmonės, katė gali jaustis nesaugiai ir ieškos privatesnės vietos. Rekomenduojame dėžutę statyti prie sienos ar kampe, ramioje, tylioje namų vietoje.

 • Parfumuotas ir nesulimpantis kraikas. Sulimpantis kraikas katėms skatina natūralų kapstymo instinktą bei primena vietą, kurią katė rinktusi gamtoje - birios žemės plotą. Katėms taip pat svarbus ir kvapas - nors dėžutė atrodo švari ir žmonėms kvapas nėra jaučiamas, katė gali užuosti, kad ji naudojosi šia dėžute anksčiau. Parfumuoti kraikai šį kvapą gali slopinti. Todėl katės mieliau renkasi sulimpantis ir bekvapį kraiką.

 • Dėžutė per maža. Dėžutė turėtų būti pakankamai didelė, kad katė galėtų patogiai atsistoti ir kapstytis. Jei dėžutė per maža, katė gali jos vengti.

 • Dėžučių per mažai. Namuose turėtų būti tiek dėžučių, kiek yra kačių ir viena dėžute daugiau. Tai užtikrins, kad visada bus prieinama švari, neužimta dėžutė.

Ką daryti, jei katė šlapinasi ne vietoje?

Jei pastebėjote, kad jūsų katė šlapinasi ne vietoje, pirmiausia reikia įsitikinti, kad tai nėra sveikatos problema. Šlapimo takų ligas lydi šie požymiai: miaukimas šlapinantis, dažnas ėjimas į dėžutę, nedidelis kiekis šlapimo, kraujas šlapime. Pastebėjus, kad katė ėmė šlapintis ne savo dėžutėje ar bent vieną iš paminėtų požymių, kuo skubiau registruotis konsultacijai pas veterinarijos gydytoją!

Baltijos veterinarijos klinikoje atliksime išsamią katės apžiūrą, šlapimo, kraujo tyrimus bei echoskopiją išsiaiškinti galimas priežastis. Taip pat paskirsime gydymą ir patarsime kaip šios problemos išvengti ateityje.

Jei katė sveika, galite pabandyti pakeisti šiuos dalykus:

 • Dažniau valykite dėžutę.

 • Perkelkite dėžutę į ramesnę vietą.

 • Pabandykite naudoti bekvapį sulimpantį kraiką.

 • Įsigykite didesnę dėžutę.

 • Jei turite daugiau nei vieną katę, įsigykite papildomą dėžę.

Kontaktai
+370 63633343
baltijosveterinarija@gmail.com
Darbo laikas
I - V 10 - 20 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Adresas
Senasis Ukmergės k. 39A
Užubaliai, Vilniaus r.
Visos teisės saugomos 2023
Baltijos veterinarijos klinika