straipsnio turini ilsiutruojanti nuotrauka

Šuo suėdė šokolado ar šokolado turinčių gaminių.

Šokolado plytelę galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Deja, pasmaližiauti sumanęs gyvūnas gali rimtai apsinuodyti. Kodėl taip nutinka? Šokolade randamos stimuliuojančios medžiagos - teobrominas ir kofeinas.

Kofeino ir teobromino kiekis varijuoja šokolado gaminiuose, bet kaip taisyklė- kuo kartesnis šokoladas tuo jame daugiau minėtų medžiagų. Taigi juodas kepimui skirtas šokoladas gali turėti iki 6 kartų daugiau teobromino nei pieniškas šokoladas.

Toksinis šokolado poveikis gali atsirasti jau per valandą nuo suėdimo. Tiek kofeinas, tiek teobrominas yra stimuliuojančios medžiagos taigi pakyla širdies ritmas gali atsirasti raumenų drebulys. Kiti būdingi simptomai:

  • šokolado kvapas iš burnos

  • vėmimas, viduriavimas

  • letargiškumas

  • lekavimas

  • neramumas

  • traukuliai

Galite įsivaizduoti kaip jaučiasi gyvūnas, jei kada teko padauginti kavos ir jautėte širdies permušimus, raumenų drebėjimą.

Jei pastebėjote, kad gyvūnas suėdė šokolado būtinai kreipkitės į veterinarijos kliniką bei pasiimkite suėsto šokolado pakuotę- taip bus galima apskaičiuoti, kokia dozė toksinių medžiagų buvo suėsta. 

Ką daryti, jei jūsų šuo suvalgė šokolado?

  1. Nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

  2. Paimkite su savimi šokolado pakuotę.

Apsinuodijimas šokoladu yra rimta būklė, kuri gali būti mirtina. Jei pastebėjote, kad jūsų šuo suvalgė šokolado, nedelsdami kreipkitės į veterinarą! Baltijos veterinarijos klinikoje atliksime išsamią augintio apžiūrą, saugiai sukelsime vėmimą bei paskirsime palaikomąjį gydymą.

Šaltiniai: https://www.msdvetmanual.com/toxicology/food-hazards/chocolate-toxicosis-in-animals 

https://www.vetlexicon.com/treat/canis/client-information/chocolate-toxicosis

Kontaktai
+370 63633343
baltijosveterinarija@gmail.com
Darbo laikas
I - V 10 - 20 val.
VI 10 - 16 val.
VII nedirbame
Adresas
Senasis Ukmergės k. 39A
Užubaliai, Vilniaus r.
Visos teisės saugomos 2023
Baltijos veterinarijos klinika